Please use this identifier to cite or link to this item: https://library.megu.edu.ua:9443/jspui/handle/123456789/4039
Title: ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ГЕОГРАФІЇ ДО ОРГАНІЗАЦІЇ ДОСЛІДНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ
Other Titles: Training of future geography teachers for the organization of students’ research activities
Authors: Непша, О. В.
Keywords: майбутні вчителі географії
студенти-географи
дослідницька діяльність учнів
науково-дослідна робота студентів
учень
future teachers of geography
students-geographers
research activity of students
research work of students
Issue Date: 2022
Publisher: Педагогіка формування творчої особистості у вищій і загальноосвітній школах
Citation: Непша О. В. Підготовка майбутніх учителів географії до організації дослідницької діяльності учнів / О. В. Непша // Педагогіка формування творчої особистості у вищій і загальноосвітній школах. - 2022. - № 83. - С. 193-197.
Abstract: Стаття присвячена методичним особливостям, підготовці майбутніх учителів географії до організації дослідницької діяльності учнів в педагогічних закладах вищої освіти. Відзначається, що в умовах реалізації вимог Нової української школи необхідність оволодіння майбутніми учителями географії навичками дослідницької діяльності стає вкрай актуальною. Тому, поряд з навчальною, дослідницька діяльність майбутніх вчителів географії є невід’ємною складовою розвитку їх професійних якостей і готовності до майбутньої педагогічної діяльності. Наголошується, що для успішного оволодіння студентами-географами навичок дослідницької діяльності слід дотримуватися деяких умов: по-перше, високий науковий рівень керівників науково-дослідної роботи студентів; по-друге, студенти повинні мати в своєму розпорядженні матеріально-технічну та інформаційну базу; по-третє, визначення поля наукових досліджень, проблематики та плану роботи. Для найбільш ефективної реалізації плану науково-дослідної роботи студентів, для успішного проходження кожним студентом індивідуальної науково-дослідної траєкторії проводяться курси для бакалаврів «Основи наукових досліджень, а у магістрів «Методологія географічних досліджень». Велику роль в методичному забезпеченні формування дослідницьких здібностей відіграє курс «Методика навчання географії» з виробничою практикою у загальноосвітніх навчальних закладах. Крім цього, в зміст ряду навчальних дисциплін включені теми, присвячені методології наукових досліджень та курси які мають в своїй структурі навчальні практики, такі як «Геологія з навчальною практикою», «Землезнавство з навчальною практикою з курсовою роботою». «Географія ґрунтів з навчальною практикою». На основі власного педагогічного досвіду роботи встановлено, що у процесі науково-дослідної діяльності студенти долучаються до організації та проведення теоретичних і емпіричних досліджень, у них відбувається формування цілого ряду загальнокультурних і професійних компетенцій, розвивається наукове мислення, світогляд і пізнавальна активність. Дослідницька діяльність виступає як умова професійного становлення особистості, її здібностей, так як розвиває самостійність в оволодінні способами діяльності, в нашому випадку, методами дослідження. Підготовлені таким чином вчителі географії, організовують дослідницьку діяльність учнів як на уроці, так і в позаурочний час. На уроках це здійснюється за рахунок використання дослідницького методу навчання.
URI: https://library.megu.edu.ua:9443/jspui/handle/123456789/4039
Appears in Collections:Дослідницька діяльність у вивченні географії

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
2022 (2).pdfПідготовка майбутніх учителів географії до організації дослідницької діяльності учнів231.92 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.

Admin Tools