Please use this identifier to cite or link to this item: https://library.megu.edu.ua:9443/jspui/handle/123456789/4259
Title: Засоби масової інформації і комунікації в інформаційній війні як сучасна політична практика
Other Titles: Mass media and communication in the information war as a modern political practice
Authors: Проноза, І. І.
Keywords: інформаційна війна
інформаційний вплив
засоби масової інформації
інформаційне протиборство
медіапростір
Issue Date: 2020
Publisher: Науковий журнал "Політикус"
Citation: Проноза І. І. Засоби масової інформації і комунікації в інформаційній війні як сучасна політична практика / І. І. Проноза // Науковий журнал "Політикус". - 2020. - № 3. - С. 65-69.
Abstract: Здійснено аналіз значення, місця, ролі та впливу засобів масової інформації і комунікації в інформаційній війні, що використовується як сучасна політична практика та інструментарій для досягнення політичних цілей. Визначено поняття «інформаційна війна» в межах українського законодавства та встановлені особливості її протікання. В зв’язку з тим, що існує безліч визначень інформаційної війни, в статті це визначення сформульовано узагальнено: інформаційна війна – це дії, спрямовані на досягнення інформаційної переваги, підтримку національної військової стратегії за допомогою дії на інформацію й інформаційні системи супротивника за одночасного забезпечення безпеки і захисту власника інформації. Інформаційна війна є нині найперспективнішим способом «продовження політики іншими засобами». Розглянуто п’ять основних правил, які використовуються під час інформаційних компаній: спостереження, перебільшення і перекручування, оркестрування або замовчування, переливання і зараження. З’ясовано, що концепція інформаційного впливу ЗМІ на людину і суспільство випливає з аналізу цих впливів. Аналіз інформаційної війни, її принципів і методів дозволяє зрозуміти суть цих впливів. Саме це є дуже важливим з огляду на гібридну російсько-українську війну в сучасних умовах. Розглянуто вплив інтернету на формування громадської думки. Також у статті наведені та проаналізовані моделі впливу ЗМІ на суспільство, що найбільш часто застосовуються через інформаційний простір. Інформаційні впливи бувають як позитивні, так і негативні. Причому позитивна інформація виконує виховну функцію в суспільстві. Метою ж негативної інформації (пропаганди) є розпалювання соціальних конфліктів, загострення розбіжності в суспільстві. Проблеми інформаційної війни слід вирішувати шляхом протидії маніпулятивним технологіям противника й удосконалення методів протидії. Доведено, що ефективність застосовуваних технологій визначає подальше розташування сил на політичній арені.
URI: https://library.megu.edu.ua:9443/jspui/handle/123456789/4259
Appears in Collections:Медіаполітика

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
2020.pdfЗасоби масової інформації і комунікації в інформаційній війні як сучасна політична практика176.79 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.

Admin Tools