Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://library.megu.edu.ua:9443/jspui/handle/123456789/2623
Назва: Теоретичні аспекти організації педагогічного спілкування майбутнього фахівця дошкільної освіти
Автори: Єфименко, Л.
Ключові слова: педагогічне спілкування
особисті якості педагога
Дата публікації: 2022
Видавництво: Єфименко Л. Теоретичні аспекти організації педагогічного спілкування майбутнього фахівця дошкільної освіти / Л. Єфименко // International Science : Journal of Education & Linguistics. - Vol. 1, No. 3. - 2022. pp. 131-140.
Короткий огляд (реферат): У статті розкрито сутність педагогічногоспілкування як основної складової професіограми майбутнього вихователя закладу дошкільної освіти,висвітлено теоретичні аспекти організації педагогічного спілкування майбутнього фахівця дошкільної освіти. Запропоновано дефініційний аналіз поняття «педагогічнеспілкування», його особливості.Зазначено, що спілкування в педагогічній діяльності виступає як засіб вирішення освітніхзавдань, як соціально-психологічне забезпечення виховного процесу і як засіб організації взаємовідносинвихователя і дітей, що забезпечують успішність навчання і виховання.Описано структурупедагогічного спілкування вихователя закладу дошкільної освіти, щоскладається зчотирьохетапів.Розкрито основні компоненти педагогічногоспілкування, як-от: когнітивний, регулятивний, афективний та духовний. На основі використання методів наукового аналізу розроблених теорій з проблем спілкування розкриваються основні функції педагогічного спілкування: контактна, спонукальна,координаційна, пізнавальна, експресивна,встановлення стосунків,організації впливу та управлінська. механізми педагогічногоспілкування, які допомагають усвідомити себе через інших. Досліджено сутність таких його механізмів, як-от: ідентифікація,емпатія,рефлексіятастереотипізація. Наголошено на меті педагогічного спілкування, що полягає в умінні педагога дошкільної освіти взаємодіятизі своїми колегами, вихованцями та їх батьками, іншими людьми, які мають відношення до його фахової діяльності, адже саме у процесіспілкуванняз дошкільниками, в освоєнні основ педагогічного спілкування Виокремленоосновні умови ефективного педагогічного спілкування та його успішності: володіння психолого-педагогічними якостями й уміннями; володіння педагогічним тактом; уміння «подати себе»; створення позитивного іміджу шляхом самопрезентації; мовленнєва культура; гуманістична спрямованість; уміння слухати й чути свого співбесідника; знання правил спілкування; толерантна позиція у спілкуванні. Підкреслено, що педагогічне спілкування майбутнього фахівця дошкільної освіти має бути толерантним, щосприятимевстановленню гармонійних відносин із вихованцями, їх батьками, колегами, навколишнім світом в цілому.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://library.megu.edu.ua:9443/jspui/handle/123456789/2623
Розташовується у зібраннях:Професійно-педагогічна іміджологія

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
j.isjel.20220103.13.pdf287.73 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.

Інструменти адміністратора