Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://library.megu.edu.ua:9443/jspui/handle/123456789/2671
Назва: Ключові загрози незалежності адвокатури України на сучасному етапі
Інші назви: Main threats to the independence of the Ukrainian bar at the present stage
Автори: Константиновський, С. Г.
Ключові слова: незалежність адвокатури
адвокатська діяльність
адвокатська діяльність в Україні
адвокатура України
адвокатура
адвокат
адвокатське самоврядування
фінансовий моніторинг
peer review
гарантії адвокатської діяльності
Дата публікації: 2020
Видавництво: Національний юридичний університету імені Ярослава Мудрого
Бібліографічний опис: Константиновський С. Г. Ключові загрози незалежності адвокатури України на сучасному етапі / С. Г. Константиновський // Юридичний науковий журнал. - 2020. - № 8. - С. 484-488.
Короткий огляд (реферат): Статтю присвячено питанню адвокатської незалежності в Україні як одному з основоположних принципів діяльності адвокатури. Розкриваються серйозні проблеми, яких зазнає адвокатура України сучасності у зв’язку із прийняттям змін до окремих законодавчих актів. Адвокатура в Україні існує як незалежний самоврядний інститут, та не допускається втручання органів державної влади та місцевого самоврядування в діяльність адвокатів. Внесення окремих змін до профільного закону, законів України «Про запобігання корупції», «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», а також ініціатива запровадження peer review оцінювання в системі безоплатної вторинної правової допомоги несуть за собою суттєві загрози для незалежності адвокатів, адвокатських бюро та об’єднань, а також органів адвокатського самоврядування. Аналізуються ризики, які існують не лише для незалежності окремих адвокатів, а й для органів адвокатського самоврядування. Звертається увага на неприпустимість надання повноважень із контролю над адвокатурою окремим органам державної влади та підміну цими органами дисциплінарних органів адвокатури. Зауважується, що законодавець робить окремі спроби обмежити адвокатів у своїй незалежності. Робиться висновок, що намагання законодавця встановити контроль над незалежною адвокатурою суперечать європейському вектору розвитку системи правосуддя в Україні. У дослідженні зауважується, що перед тим, як закріплювати у вітчизняному законодавстві зарубіжний досвід, варто проаналізувати, як він буде реалізований в українських реаліях. Автор вважає, що адвокатам та органам адвокатського самоврядування в Україні слід давати більше незалежності та можливостей для розвитку, оскільки зазіхання законодавця на незалежність цього інституту можуть призвести до порушення гарантованого права громадян на якісну та професійну правничу допомогу.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://library.megu.edu.ua:9443/jspui/handle/123456789/2671
Розташовується у зібраннях:Актуальні проблеми адвокатської діяльності

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
122.pdf381.45 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.

Інструменти адміністратора