Please use this identifier to cite or link to this item: https://library.megu.edu.ua:9443/jspui/handle/123456789/4944
Title: МАКРОЕКОНОМІЧНІ РИЗИКИ БЮДЖЕТНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ В УМОВАХ КРИЗИ
Other Titles: MACROECONOMIC RISKS OF UKRAINE'S BUDGET POLICY UNDER THE CRISIS
Authors: Трещов, М. М.
Treshchov, М. М.
Keywords: бюджетна політика
державний бюджет
макроекономічні ризики
інвестиційні ризики
демографічні ризики
міграційні ризики
боргові ризики
ВВП
перерозподіл ВВП
економічна криза
державний борг
дефіцит бюджету
budget policy
National budget
macroeconomic risks
investment risks
demographic risks
migration risks
debt risks
GDP
redistribution of GDP
economic crisis
State debt
budget deficit
Issue Date: 2021
Publisher: Вісник післядипломної освіти
Citation: Трещов М. М. Макроекономічні ризики бюджетної політики України в умовах кризи / М. М. Трещов. Вісник післядипломної освіти. Серія: Соціальні та поведінкові науки. 2021. Вип. 16(45). С. 253-266.
Abstract: У статті досліджено макроекономічні ризики формування та реалізації бюджетної політики в умовах сучасної кризи, спричиненої пандемією COVID‐19, їх передумови та наслідки для соціально‐економічного розвитку держави. Аналіз державного бюджету на 2021 рік, боргового навантаження та рівня дефіциту, а також прогнозів експертів Міжнародного Валютного Фонду та Світового Банку щодо розвитку глобальної економіки дозволило автору визначити такі основні ризики: інвестиційні, демографічні, міграційні, боргові та централізації розподілу ВВП. Ризики дестабілізації бюджетної системи обумовлені одними з найвищих в історії України обсягами погашення та обслуговування державного боргу, необґрунтованим зростанням соціальних виплат, негативним сальдо зовнішньої торгівлі та несприятливим зовнішнім бізнес‐середовищем для мобілізації до державного бюджету запланованих обсягів надходжень податків і зборів. Значну загрозу становлять боргові ризики та ризики, пов’язані з надмірною централізацією перерозподілу ВВП. Обґрунтовано, що розраховані на основі надміру оптимістичних очікувань щодо зростання реального ВВП в 2021 році показники державного бюджету на 2021 рік при стійкій тенденції їх зниження порівняно з рівнем 2019 року, суттєво послаблюють фінансову безпеку держави. Співвідношення граничного обсягу дефіциту державного бюджету до ВВП в 2021 році на рівні 5,5% та державного боргу – на рівні 58% ВВП підтверджує висновки автора щодо зростання впливу боргових ризиків на бюджетну політику країни. У свою чергу запланований розподіл ВВП через державний бюджет на рівні 24,1% мінімізує стимули для зростання економіки, оскільки питома вага вилучення прибутку до державного бюджету не сприяє залученню інвестицій в економіку та впровадженню інноваційних технологій. Автор сформулював висновки щодо негативного впливу визначених ризиків на бюджетну політику України.
URI: https://library.megu.edu.ua:9443/jspui/handle/123456789/4944
Appears in Collections:Макроекономіка

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
2021-Bulletin_16_45_Social_and_behavioral_sciences_Treshchov.pdfМакроекономічні ризики бюджетної політики України в умовах кризи422.1 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.

Admin Tools