Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://library.megu.edu.ua:9443/jspui/handle/123456789/2628
Назва: ПРИНЦИП ПРОПОРЦІЙНОСТІ У ЦИВІЛЬНОМУ СУДОЧИНСТВІ
Інші назви: THE PROPORTIONALITY PRINCIPLE IN THE CIVIL COURT PROCEDURE
Автори: Цувіна, Т.
Tsuvina, T.
Ключові слова: принципи цивільного процесуального права
принцип пропорційності
тест на пропорційність
право на справедливий судовий розгляд
судовий розгляд
доступ до суду
обмеження права на доступ до суду
цивільно-правові спори
Дата публікації: 2018
Видавництво: Харківський Національний університет імені Ярослава Мудрого
Бібліографічний опис: Цувіна Т. Принцип пропорційності у цивільному судочинстві / Т. Цувіна // Право України. - 2018. - № 10. - С. 50-63.
Серія/номер: Цивільно-процесуальне право;
Короткий огляд (реферат): Сучасний стан національних систем цивільного судочинства в зарубіжних державах свідчить про те, що сьогодні все більш помітними стають впливи на цю сферу правового регулювання процесів інтернаціоналізації, що безпосередньо пов’язане із питаннями гармонізації національних процесуальних систем і необхідністю приведення національного законодавства у відповідність до міжнародних стандартів справедливого судочинства. Конституційна реформа у сфері правосуддя заклала фундамент для реформування цивільного процесуального законодавства, в основу якого було покладено досвід кращих європейських демократій з їх орієнтацією на загальновизнаний принцип верховенства права і пріоритетність прав людини. Ключовим у зазначеному контексті з точки зору підвищення якості право- застосування й ефективності цивільного судочинства наразі залишається питання оновлення каталогу принципів цивільного судочинства і необхідність їх сучасної інтерпретації у контексті природно-правового дискурсу. Зважаючи на зазначене, особлива увага має бути приділена дослідженню загальновизнаного принципу пропорційності як невід’ємної вимоги верховенства права в демократичному суспільстві та однієї з головних засад (принципів) цивільного судочинства, що відтепер безпосередньо закріплена у нормах Цивільного процесуального кодексу України (ЦПК України) (п. 6 ч. 3 ст. 2, статті 10–11), та, на наше переконання, має тлумачитися з урахуванням європейського досвіду.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://orcid.org/0000-0002-5351-1475
https://library.megu.edu.ua:9443/jspui/handle/123456789/2628
Розташовується у зібраннях:Актуальні проблеми цивільного права і процесу

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
532Журнал Право України 10-2018-40-53.pdf1.14 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.

Інструменти адміністратора