Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://library.megu.edu.ua:9443/jspui/handle/123456789/2695
Назва: МЕДІАЦІЯ ЯК СПОСІБ ВИРІШЕННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ СПОРІВ
Інші назви: Mediation as a way to resolve administrative disputes
Автори: Бліхар, М.
Blikhar, M.
Ключові слова: медіація
медіація в Україні
адміністративні суперечки,
правові конфлікти
адміністративні правовідносини
адміністративна юстиція
адміністративне право
mediation
administrative disputes
legal conflicts
administrative legal relations
administrative justice
administrative law
судово-правової реформи в Україні
Дата публікації: 2020
Видавництво: Навчально-наукового інституту права, психології та інноваційної освіти Національного університету «Львівська політехніка»
Бібліографічний опис: Бліхар М. Медіація як спосіб вирішення адміністративних спорів / М. Бліхар // Підприємництво, господарвство і право. Адміністративне првао і процес . - 2020. - № 10. - С. 78-82.
Короткий огляд (реферат): Вирішення суперечок у сфері адміністративної юстиції залишається актуальним і під час здійснення судово-правової реформи в Україні, що полягає, зокрема, у внесенні змін до Конституції України, прийнятті нових процесуальних кодексів та Закону України «Про судоустрій і статус суддів», що спрямовані на впорядкування відносин сторін правових конфліктів. Судова влада є одним з основних гарантів дотримання і реалізації правових положень, адже саме вирішення правових конфліктів через рішення суду є універсальним засобом правового захисту прав і свобод як громадян, так і юридичних осіб. Проте статистика прийняття судових рішень, завантаженість судів і тривалість розгляду судових суперечок свідчать про те, що вирішення правових конфліктів, а особливо в адміністративному праві, через органи судової влади не може бути єдиним способом подолання правових суперечок. Саме тому вирішення питання розвантаження судової системи шляхом використання медіації як альтернативного способу врегулювання спорів чи конфлікту є актуальним. Крім того, використання медіації як альтернативного стосовно судового розгляду і вирішення правових конфліктів способу цілком узгоджується із правом будь-яким не забороненим законом засобом захищати свої права і обов’язки від порушень і протиправних посягань, що закріплено у ч. 5 ст. 55 Конституції України. Недостатній рівень застосування медіації як способу вирішення правових конфліктів, у тому числі й адміністративних, полягає у невисокому рівні поінформованості громадян про переваги даного спо- собу вирішення правових конфліктів та його переваги над традиційним судовим способом вирішен- ня правових суперечок, недостатньому правовому врегулюванні процедури медіації в законодавстві України, відсутності достатньої кількості професійних медіаторів, які б могли надавати якісні медіаційні послуги, консервативності як юристів, так і учасників адміністративного процесу на сучасному етапі розвитку правової системи в Україні.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://doi.org/10.32849/2663-5313/2020.10.13
https://library.megu.edu.ua:9443/jspui/handle/123456789/2695
Розташовується у зібраннях:Медіація, як ефективний спосіб вирішення спорів

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
202014.pdf
  Restricted Access
892.67 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.

Інструменти адміністратора