Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://library.megu.edu.ua:9443/jspui/handle/123456789/3629
Назва: ОНТОЛОГІЯ ВІЙНИ І МИРУ: БЕЗПЕКА, СТРАТЕГІЯ, СМИСЛ
Інші назви: монографія
Автори: Парахонський, Б.
Яворська, Г.
Ключові слова: онтологія війни і миру
російська гібридна війна
семантика війни і миру
метафори війни
метафори миру
мир як ідеологема
соціально-політична онтологія
геополітична реальність
Ґенеза світового порядку
криза безпечного світу
легітимація насильства
ерозія державності
мова війни
стратегічне бачення миру
дискурс умиротворення
стратегія перемоги
Дата публікації: 2019
Видавництво: Київ: Національний інститут стратегічних досліджень
Бібліографічний опис: Парахонський Б. О. Онтологія війни і миру: безпека, стратегія, смисл : монографія / Борис Олександрович Парахонський, Галина Михайлівна Яворська. – Київ : НІСД, 2019. – 560 с.
Короткий огляд (реферат): Монографію присвячено проблемам онтології війни і миру в контексті досвіду України у протидії російській гібридній війні, яка стала довгостроковим чинником деструктивних впливів на українську політичну, економічну та соціальну реальність. Агресивні дії РФ спричиняють руйнівні наслідки для системи світового порядку та міжнародної безпеки, є головним чинником дестабілізації безпекового середовища в регіональному оточенні України. У праці сутність війни і миру розкривається через стратегічну та безпекову парадигми, із включенням різнорівневої взаємодії когнітивних смислів. Семантика концептів війни і миру, проблеми соціально-політичної онтології, опис глобального й регіонального стратегічного середовища, стратегічна культура та її зв’язок з дискурсом влади, роль ідентичності та мови війни і, нарешті, стратегія перемоги – стислий перелік питань, що розглядаються в книзі. Автори спираються на припущення про зв’язок онтологічних моделей із сучасними способами ведення воєнних дій, зокрема про зв’язок гібридної війни з логікою постмодерністського релятивізму і загальною боротьбою із владним порядком. Окрему увагу приділено ролі політики ідентичності та аналізові когнітивного виміру гібридних конфліктів. Для науковців і широкого читацького загалу.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://library.megu.edu.ua:9443/jspui/handle/123456789/3629
ISBN: 978-966-554-311-4
Розташовується у зібраннях:Ідея миру: історичний аспект і сучасні виклики

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
2019-onografiya_Ontologiya_print.pdfОнтологія війни і миру:2.8 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.

Інструменти адміністратора