Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://library.megu.edu.ua:9443/jspui/handle/123456789/3661
Назва: Реляційна картографія: Теорія та практика = Relational сartography: Theory and practice
Інші назви: монографія
Автори: Чабанюк, В.
Chabaniuk., V.
Ключові слова: реляційна картографія
Національний атлас України
мовна картографія
реляційні каркаси
картографічні системи
атласні інформаційні системи
створення геоінформаційних систем
Дата публікації: 2018
Видавництво: Київ: Інститут географії НАН України
Бібліографічний опис: Чабанюк В. Реляційна картографія: Теорія та практика : монографія / В. Чабанюк. - Київ : Ін-т географії НАН України, 2018.- 525 с.
Серія/номер: 014;Географія
Короткий огляд (реферат): У монографії розроблено базовану на патернах теорію Реляційної картографії, яка визначається як узгоджені мистецтва, науки і технології виготовлення і використання повторюваних відношень в картографічних системах та між картографічними системами. Визначено усі три компоненти нової теорії: 1) область досліджень, 2) знання про область досліджень, 3) методологію отримання нових знань про область досліджень. Областю досліджень Реляційної картографії є відношення, що задаються у фізичних, фізично-абстрактних і абстрактних просторових системах дійсності. Ці системи разом з відношеннями моделюються інформаційними системами, що відомі у вузькому розумінні як паперові атласи, електронні атласи, атласні інформаційні системи і картографічні інформаційні системи. Доведено, що у кожної такої інформаційної системи є розширення вище організованими системами. Отримана конструкція повторюється в усіх серйозних практичних проектах. У розширених інформаційних системах визначено три класи найтиповіших відношень: епістемологічні, еволюційні та трансформаційні. Вказані відношення реалізуються через створення геоінформаційних систем, серед яких фундаментальними є архітектурні Концептуальні каркаси систем і Каркаси рішень діяльності. Більш детально вивчено каркаси у діяльності по створенню атласних систем. Перш за все це Каркас атласних рішень AtlasSF, який складається з таких патернів як: 1) інтерфейс користувача, 2) дерево змісту, 3) базова карта, 4) тематичні карти, 5) картографічний компонент, 6) пошук, 7) некартографічний контент, 8) представлення, а також з каркаса архітектури. Теорія Реляційної картографії є наслідком практики і навпаки – використовується на практиці. Розглянуто застосування розробленої теорії в таких атласних системах як «Електронна версія Національного атласу України», «Атлас природних, техногенних, соціальних небезпек і ризиків виникнення надзвичайних ситуацій в Україні» та ін. Результати монографії можуть використовуватись як у картографічній теорії, так і у практиці створення картографічних систем, а також у практиці створення геоінформаційних систем.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://library.megu.edu.ua:9443/jspui/handle/123456789/3661
ISBN: 978-966-02-8701-3
Розташовується у зібраннях:Прикладна картографія і технологія виготовлення цифрових карт

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
2018-relational-сart.pdfРеляційна картографія18.5 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.

Інструменти адміністратора